SVEIKATOS STIPRINIMO PROGRAMA 2021-2025 M.

2024 METŲ SVEIKATOS STIPRINIMO RENGINIAI

2023 METŲ SVEIKATOS STIPRINIMO RENGINIAI

2022 METŲ SVEKATOS STIPRINIMO RENGINIAI

2021 METŲ SVEIKATOS STIPRINIMO RENGINIAI
 
2020 METŲ SVEIKATOS STIPRINIMO RENGINIAI
 

Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, jau antrus metus iš eilės, kviečia Raseinių rajono įmones, įstaigas ir organizacijas gerinti savo darbuotojų psichikos sveikatą, dalyvaujant nemokamose psichikos sveikatos kompetencijų didinimo veiklose. Psichikos sveikatos kompetencijų didinimo veikla apima psichosocialinės darbo aplinkos gerinimą ir darbuotojų kompetencijų didinimą darbo organizavimo ir psichikos sveikatos srityse. Šią veiklą įgyvendins komanda, sudaryta iš dviejų kvalifikuotų specialistų – profesinės sveikatos specialisto ir psichologo.

2020 m. sausio 29 d.lopšelyje-darželyje prasidėjo ilgalaikiai darželio darbuotojų socialinių emocinių kompetencijų ugdymo mokymai. Mokymus veda psichologas,  Psichologinių Idėjų Namų vadovas Liudas Švipas.

2020 m. vasario 13 d. įvyko antrasis susitikimas, psichologė Vaiva Rimkienė pateikė pranešimą "Profesinio perdegimo sindromas".

2020 m. vasario 18 d. psichologė Vykinta Švipienė skaitė pranešimą tema "Kaip bendrauti su sudėtingais žmonėmis?" Buvo pristatyta metodika "Lego serious play".
 
2020 m. vasario 25 d. socialinė pedagogė Aistė Baronaitė-Bertašienė pristatė pranešimą "Pozityvūs patyriminiai ir kūrybiškumą skatinantys metodai. Pozityvus mąstymas ir pozityvių ugdymo metodų taikymas".
 

2020 m. kovo 05 d. pranešimą "Streso valdymo būdai" skaitė psichologas Vytenis Starkauskas.

2020 m. kovo 10 d. skaitė pranešimą soc. pedagogė Elana Kačegirskienė "Komandinio darbo ypatumai".

 
 
 
 
 2019 METŲ SVEIKATOS STIPRINIMO RENGINIAI
 
https://raseiniusaulute.lt/13-naujienos/287-draugiskoji-seu-olimpiada-dramblys

 

2018 M. SVEIKATOS STIPRINIMO RENGINIAI

https://raseiniusaulute.lt/13-naujienos/267-draugo-diena

https://raseiniusaulute.lt/13-naujienos/261-etwinning-projektas-european-salad

https://raseiniusaulute.lt/13-naujienos/260-tarptautine-tolerancijos-diena-lopselyje-darzelyje

https://raseiniusaulute.lt/13-naujienos/249-futbolo-svente-lopselyje-darzelyje-saulute

https://raseiniusaulute.lt/13-naujienos/247-orientacines-varzybos-2018

https://raseiniusaulute.lt/13-naujienos/238-vasariskas-sokis-lauke-2018-m-liepos-18-d

https://raseiniusaulute.lt/13-naujienos/235-sveikatos-diena-lopselyje-darzelyje

https://raseiniusaulute.lt/13-naujienos/233-krepsinis-ir-darzelyje

https://raseiniusaulute.lt/13-naujienos/229-sporto-svente-judekime-linksmai

https://raseiniusaulute.lt/13-naujienos/228-austejos-salotos

https://raseiniusaulute.lt/13-naujienos/220-nacionalinis-renginys-sveikata-stiprinanciu-mokyklu-banga-per-lietuva-2018

https://raseiniusaulute.lt/13-naujienos/219-akcija-kalba-tyla-2018

https://raseiniusaulute.lt/13-naujienos/215-savaite-be-patyciu-lopselyje-darzelyje-saulute

https://raseiniusaulute.lt/13-naujienos/200-dovana-lietuvai-2

https://raseiniusaulute.lt/13-naujienos/183-tolerancijos-diena

https://raseiniusaulute.lt/13-naujienos/182-draugystes-girlianda

https://raseiniusaulute.lt/13-naujienos/176-sportuojantis-koridorius

https://raseiniusaulute.lt/13-naujienos/174-koses-diena

https://raseiniusaulute.lt/13-naujienos/175-sveikas-vaikas-siandien-sveika-visuomene-rytoj

https://raseiniusaulute.lt/13-naujienos/169-uefa-grassroots-week-2017

 

 VISUOMENĖS SVEIKATOS SPECIALISTĖS GIEDRĖS EDUKACINĖS VALANDĖLĖS VAIKAMS

2019 M.

 Dantų ėduonis, iš visų burnos ertmės ligų, yra labiausiai paplitusi vaikų ir paauglių liga, todėl 2019 m. vasario mėnesį skyrėme ypatingą dėmesį burnos higienai. Susipažinome su danties sandara. Vyko praktiniai užsiėmimai, kaip taisyklingai valyti dantis bei pasirinkti tinkamas dantų higienos priemones. Aptarėme koks maistas yra sveikas dantims, o koks maistas jiems kenkia. Darėme įvairias kūrybines užduotis.

Visuomenės sveikatos specialistė Giedrė Puodžiavelienė

 

 2019 m. kovo 22 dieną visame pasaulyje švenčiama  Pasaulinė vandens diena. Lopšelyje – darželyje „Saulutė“ šią dieną paminėjome su „Pelėdžiukų“, „Pabiručių“, „Voveriukų“ bei „Ežiukų“ grupėmis. Kalbėjome apie vandens naudą žmonėms, augalams, gyvūnams, kokias formas turi vanduo. Vaikams taip pat buvo priminta, kad vandenį reikia tausoti, nes yra labai didelė vandens tarša ir yra daug valstybių, kurios kenčia dėl vandens stygiaus. Vaikai gavo dovanų natūralaus negazuoto mineralinio vandens. Už vandenį dėkojame Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui.

Visuomenės sveikatos specialistė Giedrė Puodžiavelienė

 

Rankų higiena – viena iš efektyviausių prevencinių priemonių, padedančių apsaugoti save ir visus šalia esančius nuo infekcijų, plintančių kontakto metu. Taigi, apie tai labai svarbu kalbėti vaikams jau nuo mažens. 2019 m. gegužės mėnesį lopšelyje – darželyje „Saulutė” apie rankų švarą diskutavome su pačiais mažiausiais darželio vaikučiais. Visuomenės sveikatos specialistė Giedrė kalbėjo, kodėl taip svarbu dažnai plauti rankutes, kaip teisingai tai daryti bei kas gi yra tos bakterijos ir kur jos dažniausiai slepiasi. Šių dalykų mokėmės ir praktiškai: „Mikrobų maišelio“ pagalba žiūrėjome, ar vaikų rankytės išties švarios. Mažieji įsitikino, kad plaunant rankas neužtenka tik vandens – taip nuplovus rankas mikrobų vis dar lieka. Vaikai pažadėjo, kad nuo šiol jie nepamirš dažniau plauti rankyčių, o tai reiškia, kad bus sveikesni ir laimingesni.

Visuomenės sveikatos specialistė Giedrė Puodžiavelienė

2019 m. spalio mėnesį Raseinių lopšelis – darželis „Saulutė“ dalyvavo iniciatyvoje „Aktyviai, draugiškai, sveikai“ , kurios viena iš prioritetų – burnos higiena. Ta proga visuomenės sveikatos specialistė Giedrė vaikus mokė, kaip teisingai prižiūrėti dantukus, koks maistas jiems yra naudingas ir kokio reikėtų vengti, o įgūdžius užtvirtino praktinėmis užduotėlėmis – mokėsi teisingai valyti dantukus dantų priežiūros metodinės priemonės – drakoniuko pagalba. Saugokite savo dantukus ir džiaukitės gražia ir spindinčia šypsena!

Giedrė Puodžiavelienė
Visuomenės sveikatos  specialistė

 2019 m. lapkričio mėnesį Raseinių lopšelyje – darželyje „Saulutė“ keturmečių vaikų grupėse kalbėjome kaip stiprinti savo akytes, mokėmės kaip jas mankštinti kai jos pavargsta, kalbėjome, koks maistas joms naudingas, užsiėmimo metu vaikai buvo supažindinti ir su maisto pasirinkimo piramide, o pokalbio metu vaišinosi traškiomis morkytėmis. „Morkadienis“ jūsų dėmesiui nuotraukų galerijoje.

Giedrė Puodžiavelienė
Visuomenės sveikatos  specialistė

 

 2018 M.

Laimės diena

Kovo 30 d. su grupės „Pelėdžiukai“ vaikais aiškinomės, kas yra laimė. Vaikai klausėsi nuotaikingos pasakos „Kaip meškiukas ieškojo laimės“.  Kalbėjome, kokius jausmus jie jaučia. Žiūrėdami į iliustracijas, kuriose pavaizduotos kriaušės su įvairiomis emocijomis, aptarėme, kokia veido išraiška atspindi vieną  ar kitą emociją. Iššsiaiškinome, kad dauguma vaikų jaučiasi laimingi tada, kai jie turi draugų, kai su jais gerai sutaria. Vėliau bandėme emocijas išreikšti piešdami  fraktalus, nes fraktalas – tai kelias į save per spalvas.

 

Rankų higienos diena

Pasaulinė sveikatos organizacija teigia, kad per nešvarias rankas plinta net 80 proc. infekcinių ligų. Todėl kiekvienais metais gegužės mėnesio pradžioje visame pasaulyje yra minima rankų higienos  diena. Gegužės 8 d. lopšelyje-darželyje grupėje „Bangelės“ vaikai bandė išsiaiškinti, kodėl reikia plauti rankas. Kas yra tie mikrobai ir kur jie gyvena, prisiminė pagrindines rankų plovimo taisykles, atliko įvairias užduotis, kurios formuoja vaikams teisingus higienos įgūdžius.

 

Vandens diena