Dovana Lietuvai

DSC 2296Jos vardas skamba mūsų širdyse,
Jos vardas – Lietuva.
Ji turi – Himną, vėliavą ir herbą,
Ir žmones, kurie ją pagerbia.

        (E. Perveinis „Nedidelė šalelė“)

             Vieną penktadienio vakarą grupės „Pelėdžiukai“ bendruomenė susirinko į renginį „Sportuoju Lietuvai“, skirtą atkurtos Lietuvos 100 – mečiui paminėti. Visus atvykusius  dalyvius pasitiko šventės personažas Zuikis (auklėtoja Diana Reklaitienė). Triukšmingas šūkis, kad sportuoti ne tik smagu, bet ir sveika, iš miegų pažadino po egle miegojusią Meškutę (auklėtoja Irena Sorienė). Nerangi, bet labai norinti sportuoti, ji pakvietė visus pasimankštinti. Tačiau Meškutės mankšta pasirodė per lėta. Čia pagelbėti suskubo Zuikis, kuris savo energinga mankšta visus išjudino, padrąsino, užkrėtė gera nuotaika. Šventėje netrūko įdomių estafečių. Džiugu, kad Linetos, Airido, Vigailės mamytės pasiūlė savo sugalvotas rungtis. Vaikai stengėsi nepasiduoti tėveliams, vyresniems savo broliams ir seserims. Išradingai Austėjos tėčio atlikta užduotis su skalbinių segtukais, pralinksmino visus. Įsivyravusi gera nuotaika, džiugios emocijos pakoregavo šventės scenarijų. Nesvarbu buvo, kuri komanda pirmauja ir kas laimės, norėjosi, kad šventė tęstųsi. Sportines estafetes keitė muzikinė rungtis, sugalvota muzikos pedagogės Otilijos Petroševičienės. Čia balso stiprumą demonstravo mamyčių ir dukrų, bei tėčių ir sūnų komandos, kur sudainavo dainą „Lietuvėle, tu graži“. Skambią rungtį pakeitė proto mūšis „Pažink Lietuvą“. Čia ir vaikai, ir tėveliai pasitikrino žinias apie Lietuvą. Draugiškai buvo atlikta kūrybinė užduotis, kur visi dėliojo žodį „Lietuva“ iš spalvotų akmenukų ir pagamintų vaikų rankyčių. Šventės pabaigoje vaikai padeklamavo Vytės Nemunėlio eilėraštį „Graži tėvynė mano“, o tėveliai jiems atsakydami, citavo ištrauką iš Maironio eilėraščio „Trakų pilis“.

Na, o kokia šventė be apdovanojimų! Nugalėtojų ar pralaimėjusių nebuvo. Nugalėjo draugystė! Visiems dalyvavusiems tėveliams buvo įteiktos padėkos, o vaikams – širdelės.

Šventė pasibaigė, o mūsų dovana Lietuvai – praleistas laikas kartu, sveikai gyvenanti bendruomenė. Gražios akimirkos, puiki nuotaika dar ilgai išliks mūsų širdyse.

Grupės „Pelėdžiukai“ auklėtoja Diana Reklaitienė