Aktyvi mokykla – kas tai? Tai ugdymo įstaiga, kurioje išskirtinis dėmesys skiriamas ugdymo įstaigos bendruomenės fizinio aktyvumo skatinimui, kuriant palankią ugdymo įstaigos aplinką ir integruojant fizinį aktyvumą į kasdieninį jos gyvenimą. Aktyvi mokykla siekia 3 pagrindinių tikslų: įkvėpti vaikus 60 minučių ir daugiau skirti fiziniam aktyvumui per dieną, vykdyti aukštos kokybės fizinį lavinimą kūno kultūros užsiėmimuose ir sukurti palankią fizinės veiklos kultūrą visiems.

Kodėl aktyvi mokykla? Jau kelinti metai Raseinių lopšelio-darželio „Saulutė“ pedagogai ne tik išradingai vykdo suplanuotas veiklas, bet ir imasi inovatyvių projektų, dalyvauja  įvairiuose fizinį aktyvumą skatinančiuose renginiuose: Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės“, akcijose „Aktyvus koridorius“, „Mažoji Mylia“, „Rieda ratai rateliukai“, projekte „Ikimokyklinukų žiemos olimpiada“, Lietuvos masinio futbolo asociacijos (MAFA) ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) projekte „Futboliukas“, #BEACTIVE renginiuose/projektuose „Europos judumo savaitė“, „Judėk šokio ritmu“ ir „Sniego diena“ („Word snow day“). Sveikatos stiprinimo bei fizinio aktyvumo klausimais socialinę partnerystę  plėtojame su trečiojo amžiaus universiteto studentais, Raseinių rajono ugdymo įstaigomis.

Įstaiga, pripažinta aktyvia mokykla, savo bendruomenei praneša, kad joje yra skatinamas vaikų fizinis aktyvumas visą dieną. Į fizinio aktyvumo veiklas stengiamasi įtraukti visą lopšelio-darželio bendruomenę ir partnerius. Fizinis aktyvumas tampa neatsiejama kasdiene veikla.


 

IMG 20240613 103541 1Kaip ir kiekvienais metais taip ir 2023-iaisiais prisijungėme prie respublikinio projekto „Futboliukas“. Projekto tikslas – naudojant žaidimus ir pedagoginę „smagaus futbolo žaidimo koncepciją“ suteikti vertingos ir praturtinančios žaidimo patirties vaikams, taip pat populiarinti futbolą, sudominant jaunuosius žaidėjus ir ugdant įvairiausius jų talentus. Projektas tęsėsi nuo spalio iki gegužės mėnesio. Projekto metu kiekvieną mėnesį mus pasitiko nauji iššūkiai ir išbandymai. Futbolą pažinome ne tik žaisdami. Grupėse vaikai atliko daug užduočių knygelėse: spalvino, sprendė kryžiažodžius, atliko interaktyvias užduotis naudojant IKT. Visa tai suteikė vaikams daug malonių emocijų, puikaus laiko kartu.

Plačiau

thumbnail IMG 20240517 103454Gegužės 17 d. švenčiant Vaikų dieną Raseinių lopšelio-darželio „Saulutė“ PU grupės „Bitutės“ ugdytiniai, Raseinių lopšelio-darželio „Liepaitė“ PU grupės „Boružėlės“ ugdytiniai bei Raseinių rajono Girkalnio pagrindinės mokyklos PU grupės „Meškučiai“ ugdytiniai dalyvavo renginyje „Pasaulinei orientavimosi sporto dienai“ paminėti, kuris vyko Raseinių miesto Maironio parke. Renginio metu vaikai susipažino su orientavimosi sportu, šiam sportui reikalingomis priemonėmis. Įveikdami trasą mokėsi suorientuoti žemėlapį bei sekti savo buvimo vietą pirštu. Kiekviename kontroliniame punkte vaikai turėjo rasti QR kodus, išmaniųjų įrenginių pagalba juos nuskaityti bei perskaityti užkoduotą informaciją. Taip pat visuose kontroliniuose  punktuose vaikų laukė staigmena -  paruoštos įvairios fizinio aktyvumo veiklos. Renginio pabaigoje kalbėjome su ugdytiniais apie orientavimosi sporto naudą sveikatai. Smagu buvo išgirsti vaikų nuomonę kas smagiausia šiame sporte, o kas sunkiausia. Už dalyvavimą sporto renginyje visi ugdytiniai buvo apdovanoti medaliais, padėkomis, taip pat fizinio ugdymo mokytojos sukurta knygele skirta vaikams „Susipažinkime su orientavimosi sportu“.

Renata Norkienė, fizinio ugdymo mokytoja

Plačiau

54cb5a4f 0de5 411e 904b 7ffe410493caŠiais metais ir vėl dalyvavome projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės 2024“, kurį organizavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos. „Lietuvos mažųjų žaidynės“ – didžiausias sporto projektas šalyje, skirtas ikimokyklinio-priešmokyklinio amžiaus vaikams. Projektu siekiama nuo mažens didinti vaikų fizinį aktyvumą, ugdyti įprotį sportuoti bei pozityvų požiūrį į aktyvią-sveiką gyvenseną.

Plačiau

Lopšelio-darželio bendruomenė dalyvavo respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos organizuojamame projekte „Ikimokyklinukų žiemos Olimpiada 2024“. Projekto tikslas – tenkinti vaikų fizinio aktyvumo poreikį išbandant žiemos sporto šakas bei skatinti ikimokyklinių įstaigų bendruomenių sveiką gyvenimo būdą žiemos metu.

Šiais metais taikant STEAM (Science - Gamtos mokslai, Technologt - Technologijos, Engineering - Inžinerija, Arts - Menai ir Kūryba, Math - Matematika) metodą vaikai kūrė olimpinio miestelio aplinką, kurioje buvo organizuojamos įvairios patyriminės veiklos bei  susipažino ir išbandė įvairias žiemos sporto šakas. Visų veiklų metu buvo skatinami vaikų pažintiniai gebėjimai, kūrybiškumas, iniciatyvumas bei bendradarbiavimas.

Plačiau

FIZINIO AKTYVUMO SKATINIMO RASEINIŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE „SAULUTĖ“ PLANAS 2023-2027 M.

2023 METŲ AKTYVUMĄ SKATINANTYS RENGINIAI

https://www.raseiniusaulute.lt/13-naujienos/699-respublikine-akcija-sportuojantis-koridorius-2023

https://www.raseiniusaulute.lt/13-naujienos/694-zygis-mazais-zingsneliais-gimto-miesto-takais-2

https://www.raseiniusaulute.lt/13-naujienos/692-rieda-ratai-rateliukai-2

https://www.raseiniusaulute.lt/13-naujienos/678-geguzes-menuo-gero-oro-menuo

https://www.raseiniusaulute.lt/13-naujienos/674-lietuvos-mazuju-zaidyniu

https://www.raseiniusaulute.lt/13-naujienos/658-zaidziu-judu-sveikas-esu

https://www.raseiniusaulute.lt/13-naujienos/647-trispalvis-begimas

https://www.raseiniusaulute.lt/13-naujienos/632-pasauline-sniego-diena-2023

https://www.raseiniusaulute.lt/13-naujienos/628-sveikatiada-joga